V Niedziela Wielkanocna

02. 05. 2021 r.

1.      Jutro, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. według porządku niedzielnego.

2.     4 maja wspominamy Św. Floriana patrona strażaków. Wszystkim strażakom z naszej parafii życzę opieki Bożej i wstawiennictwa Św. patrona.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi zawsze przed Mszą Św.

4.     Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

5.     Na sobotę na godz. 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Kieleckiej mieszkania od 70 do 76.

Ogłoszenie Ks. Biskupa Ordynariusza

1. Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem: „Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12, 5)”. Inicjatywa ta obejmie w sposób szczególny wszystkie sanktuaria świata, aby stały się miejscami krzewienia odmawiania różańca wśród wiernych, rodzin i wspólnot oraz wybłagały zakończenie pandemii. Trzydzieści sanktuariów, rozsianych po całym świecie, poprowadzi modlitwę maryjną, która będzie transmitowana na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej codziennie o godz. 18.00 (czasu rzymskiego). Papież Franciszek rozpocznie tę modlitwę 1 maja, a zakończy ją 31 maja.

W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tego dnia będziemy modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

W łączności z Ojcem Świętym podejmijmy wspólną modlitwę na nabożeństwach majowych prosząc o ustanie trwającej pandemii.

Bp Marek Solarczyk

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia, radości, zdrowia i wszelkiego Bożego błogosławieństwa na dalsze lata życia. Wszystkim życzę wiary i odwagi, abyśmy w tych trudnych chwilach epidemii zaufali Jezusowi całym sercem. Niech Chrystus będzie naszą siłą. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo