24 Niedziela Zwykła                              12 .09. 2021.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Jutro, Dzień Fatimski o godz. 19. Msza św. a po Mszy nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszam.

2.     Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

3.     We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

4.     W piątek, 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

5.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.45 spotkanie dziećmi klasy III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. i ich rodzicami.

6.     Serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom ul. Partyzantów za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę i za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Brzozowej.

7.     Dziękuję p. Damianowi Kamodzie i jego żonie p. Agnieszce za przewiezienie ładowarką kostki z parkingu przy cmentarzu, oraz dziękuję tym wszystkim osobom, które odpowiedziały na prośbę i w piątek przyszły do porządkowania i układania kostki. Serdeczne „Bóg zapłać”.

8.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia. Niech Jezus ubogaci Was swoją łaską, darzy zdrowiem i błogosławi, a Matka Najświętsza otacza Swoją przemożną opieką. „Szczęść Boże” w dalszym życiu.