24 Niedziela Zwykła                              13 .09. 2020.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2.     W czwartek, 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

3.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.45 spotkanie młodzieżą przystępującą 9 października do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzicami.

4.     Serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom ul. Wąskiej za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę i za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Górniczej mieszkania od 1 do 16.

5.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia. Niech Jezus ubogaci Was swoją łaską, darzy zdrowiem i błogosławi, a Matka Najświętsza otacza Swoją przemożną opieką. „Szczęść Boże” w dalszym życiu.