ej

11 Niedziela Zwykła B

15. 06. 2024 r.

1.     Przyjmuję intencje mszalne na przyszły rok.

2.     Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia. Msza Św. na Zakończenie Roku Szkolnego w piątek o godz. 8.00. Zapraszam nauczycieli rodziców i dzieci. Zachęcam również do spowiedzi. Spowiedź w piątek od godz. 7.30.

3.     W sobotę, 22 czerwca o godz. 18.00 Msza Św. i nabożeństwo do Św. Rity z czytaniem intencji złożonych do skrzynki z intencjami i poświęcenie róż. Zapraszamy do Ogrodu Świętej Rity, gdzie przed Mszą św. można nabyć róże, modlitewniki, pamiątki ze Św. Ritą. Św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach, po ludzku niemożliwych do rozwiązania. Będzie również możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Mszę Św. odprawi i kazanie wygłosi ks. dr. hab. Sylwester Jaśkiewicz profesor KUL. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości.

4.     Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinie Damiana i Eweliny Piwowarczyków z Chełbu za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Starej Kuźnicy mieszkania idąc od kościoła do mostu.

5.     Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Michał Rudalski, kawaler z Nieświnia z Ewą Wychowaniec, panną z Rogowa. Zapowiedź II. Jacek Łukasz Pilarski i Paulina Renata Gago, obydwoje z Wrocławia parafia Św. Faustyny. Zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

6.     Trwają Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Bliższe informacje na plakacie w gablocie. Bardzo zachęcam do wzięcia udziału.

7.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia – błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask od Boga Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzę miłej niedzieli przeżytej w gronie rodziny i udanego szczęśliwego tygodnia. „Szczęść Boże”