24  Niedziela Zwykła                              16 .09. 2018.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2.     Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

3.     Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą.

4.     W piątek o godz. 18.00 próba chóru. Zapraszamy.

5.     Serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom ul. Kieleckiej mieszkania od 148 do 152 za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę i za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Fabrycznej.

6.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia. Niech Jezus ubogaci Was swoją łaską, darzy zdrowiem i błogosławi, a Matka Najświętsza otacza Swoją przemożną opieką. „Szczęść Boże” w dalszym życiu.