Wniebowstąpienie Pańskie

  21. 05. 2023 r.

 

 

1.     W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki.

 

2.     Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.

 

3.     Dziś po Mszy Św. o godz. 11.45 spotkanie z rodzicami i dziećmi klasy czwartej, które w tym roku będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Św.

 

4.     W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

 

5.     Dziękuję p. Maryli Wróbel z ul. Zielonej za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu na sobotę na godz. 9.00 proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Spokojnej.

 

6.     Dziękuję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i p. Mirosławowi Piotrowskiemu za posadzenie pelargonii, które zdobią otoczenie naszego kościoła. Dziękuję za przywiezienie ziemi do kwiatów panom: Robertowi Matyni i Tomaszowi Kaźmierczykowi.

 

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.  Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzę miłej niedzieli przeżytej w gronie rodziny i udanego szczęśliwego tygodnia. Szczęść Boże!