28 Niedziela Zwykła.

Ogłoszenia duszpasterskie.

1.     Dziś decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza ogłoszona jest zbiórka do puszek, na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku. Wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian!

2.     W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą w czasie nabożeństwa różańcowego obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

3.     Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę misyjna taca zostaje przeznaczona na misje.

4.     Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą w ubiegłą niedzielę.

5.     Informuję, że za naszych bliskich zmarłych przyjmuję na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. Naszym bliskim zmarłym okazujemy miłość, szacunek i cześć w różny sposób: porządkując ich groby, dobrze ich wspominając,  zamawiając Mszę św.; do tej formy miłości i czci należą także wypominki, czyli wspólnotowa modlitwa kościoła w ich intencji. Dlatego ofiarujmy im te dary duchowe.

6.     W niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.45 odbędzie się próba chóru i scholi.

7.     Serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom ul. Fabrycznej mieszkania od 7 do końca za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę i za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę  mieszkańców ul. Strażackiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia. Niech Jezus ubogaci Was swoją łaską, darzy zdrowiem i błogosławi a Matka Najświętsza otacza Swoją przemożną opieką. „Szczęść Boże” w dalszym życiu.