12 Niedziela Zwykła A

21. 06. 2020 r.

1.     We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

2.     W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

3.     Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w naszych prywatnych modlitwach. Ze względu na pandemię nie będzie wspólnej Mszy św. na zakończenie Roku Szkolnego.

4.     Serdeczne „Bóg zapłać” mieszkańcom ul. Kieleckiej mieszkania od 41 do 76 za sprzątanie kościoła w środę i sobotę, za złożoną ofiarę W tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Kieleckiej mieszkania od nr 77 do 99.

5.     Komunikat w związku z 15. Rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej

Drodzy Siostry i Bracia

W dniu 2 lipca 2005 roku został uroczyście ukoronowany, dzięki decyzji Św Jana Pawła II, koronami papieskimi, Obraz Matki Bożej Ostrobramskiej w SkarżyskuKamiennej. Zbliża się 15. rocznica tego, doniosłego wydarzenia.

W dniu 2 lipca 2020 roku będziemy przeżywali jubileuszowe dziękczynienie za dar Bożego Miłosierdzia, za NMP Matkę Miłosierdzia oraz za koronację Obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej.

Będzie to także nasze diecezjalne dziękczynienie za Osobę i pontyfikat Św. Jana Pawła II, który odegrał niezwykłą rolę w historii Kościoła, świata, naszej Ojczyzny oraz wielu z nas. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył J.E. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, tak bardzo mocno związany z Osobą Św. Jana Pawła II, który także w ostatnim czasie doświadcza wielu ataków.

Program uroczystości:

16.00 – poświecenie Drogi Różańcowej.

17.00 – koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

18.00 – koncelebrowana Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.

Wspólnie z Księdzem Kustoszem serdecznie zapraszamy na te uroczystości.

Ks. prał. Jerzy Karbownik                                      X Henryk Tomasik

Kustosz Sanktuarium                                                              Biskup Radomski

Matki Bożej Miłosierdzia

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia – błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask od Boga. Z okazji przypadającego we wtorek Dnia Ojca składam serdeczne życzenia i zawierzam ojców opiece św. Józefa.  Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzę miłej niedzieli przeżytej w gronie rodziny i udanego szczęśliwego tygodnia. „Szczęść Boże”.