ej

16 Niedziela Zwykła „B”

21. 07. 2024 r.

1.    Jutro, w poniedziałek, 22 lipca o godz. 18.00 Msza Św. i nabożeństwo do Św. Rity z czytaniem intencji złożonych do skrzynki z intencjami i poświęcenie róż. Zapraszamy do Ogrodu Świętej Rity, gdzie przed Mszą św. można nabyć róże, modlitewniki, pamiątki ze Św. Ritą. Św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach, po ludzku niemożliwych do rozwiązania. Będzie również możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Mszę Św. odprawi i kazanie wygłosi ks. Andrzej Waligórski proboszcz Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wiślicy. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości.

2.    W przyszły poniedziałek, 29 lipca o godz. 18.00 spotkanie dla tych, którzy we wrześniu udają się na pielgrzymkę do Włoch. Spotkanie odbędzie się w naszym kościele, na które przyjadą przedstawiciele biura pielgrzymkowego, by omówić szczegóły. Są jeszcze ostatnie trzy wolne miejsca, jeśliby ktoś chciał dołączyć serdecznie zapraszamy.

3.    Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne: w poniedziałek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, we wtorek – Świętej Brygidy Szwedzkiej, w czwartek – Świętego Jakuba, Apostoła i Św. Krzysztofa patrona kierowców. Dopełniają je środowe wspomnienie Świętej Kingi i w piątek – Świętych Anny i Joachima. W piątek imieniny obchodzi nasza organistka. Msza Św. od chóru i scholii w przyszłą niedzielę o godz. 11.45.

4.    W przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

5.    Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę mieszkańcom Baczyny mieszkania z prawej strony drogi biegnącej w stronę Paruch. W tym tygodniu na sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę mieszkańców Baczyny mieszkania z lewej strony drogi biegnącej w stronę Paruch.

6.    Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą.

7. Życzę wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom natomiast życzę wielu Bożych łask. Dla zmarłych w ostatnim czasie Parafian pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.