I Niedziela Wielkiego Postu „B”

18.02.2018 r.

1.     Zachęcam do czytania prasy katolickiej, jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” .

2.     Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Na Drogę Krzyżową w piątki – o godz. 17.00 / zmiana godziny z 16.00 na 17.00 taka była prośba parafian by mogli zdążyć po pracy/  – zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.00. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach odprawiona będzie Msza Święta wieczorna.

3.     Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. będzie zbierana puszka na misje.

4.     Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą.

5.     Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Starej Kuźnicy domy z lewej strony drogi biegnącej do leśniczówki  za sprzątanie kościoła, ofiarę i przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę do sprzątania kościoła mieszkańców Starej Kuźnicy, domy z prawej strony drogi biegnącej do leśniczówki. Dziękuję p. Bogumile Lewandowskiej za pomoc w wykonaniu dekoracji wielkopostnej.

6.     Życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Niech Bóg w swojej łaskawości i dobroci błogosławi i udziela potrzebnych łask na dalsze lata życia, niech prowadzi drogami miłości, i wiary, a Matka Najświętsza otacza Swoją przemożną opieką. Szczęść Boże.