VI Niedziela Wielkanocna

22. 05. 2022 r.

1.     W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.     We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

3.     W środę o godz. 18.30 próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

4.     W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

5.     Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

6.      W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kieleckiej mieszkania od 148 do 152.

7.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia, radości, zdrowia i wszelkiego Bożego błogosławieństwa na dalsze lata życia. Te życzenia kieruję do wszystkich parafian i gości życząc silnej wiary i ufności w Bożą pomoc. Życzę zdrowia i wszelkiej Bożej łaski. Niech Św. Barbara nasza patronka wspiera nas swoim wstawiennictwem u Boga.