Plan wizyty duszpasterskiej 2020 r.

Wizytę duszpasterską będę rozpoczynał od godz. 8.30

·       28 grudnia sobota Kielecka 1-7

·       30 grudnia poniedziałek ul. Piaskowa, Brzozowa i Hutnicza

·       31 grudnia wtorek   Fidor

·       2 stycznia czwartek Partyzantów i Kopcowa

·       3 stycznia piątek Wąska Spokojna Północna

·       4 stycznia sobota Drutarnia i Chełb

·       7 stycznia wtorek Górnicza

·       8 stycznia środa Paruchy od nr 1 do 41.

·       9 stycznia czwartek Baczyna za mostem i od 12.30 Paruchy od nr 42 do końca

·       10 stycznia piątek Baczyna wzdłuż drogi

·       11 stycznia sobota ---------------------------

·       13 stycznia poniedziałek Kielecka 8 - 38

·       14 stycznia wtorek Kielecka 39 -76

·       15 stycznia środa Kielecka 77 -125

·       16 stycznia czwartek Kielecka 126 -końca

·       17 stycznia piątek Strażacka Zielona Fabryczna

* 18 stycznia sobota ul. Szkolna

* 19 stycznia niedziela  od godz. 13.30 Stara Kuźnica domy przed mostem

* 20 stycznia poniedziałek pozostała część Starej Kuźnicy

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

05.01.2020 r.

1.     Intencje mszalne w tym tygodniu:

2.     Intencja dla Rodziny Różańcowej na miesiąc styczeń. O błogosławieństwo dla wszystkich naszych parafian w Nowym Roku 2020, a dziś po Mszy św. 11.45 spotkanie z Rodziną Różańcową   i opłatek.

3.     Zachęcam do prasy katolickiej jest nowy nr Gościa Niedzielnego.

1.     Jutro 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego / Trzech Króli/ Msze św. w tym dniu w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy poświęcę kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion trzech Mędrców: Kacpra Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze wschodu również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z jego odnalezienia. Ten znak stanowi też wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy z tego pięknego polskiego zwyczaju. W tym dniu młodzież zaangażowana w życie liturgiczne parafii przygotowała kredę wraz z kadzidłem. Złożone dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd ministrantów i scholii.

2.     W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

3.     W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Zastanowimy się wtedy nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia.

4.     Serdeczne podziękowania składam mieszkańcom ul. Baczyny domy za rzeką za sprzątanie kościoła za ofiarę i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00. proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Baczyny mieszkania po prawej stronie idąc w kierunku Paruch.

5.      W tym tygodniu z wizytą pasterską pójdę w takim porządku:

·       7 stycznia wtorek Górnicza

·       8 stycznia środa Paruchy od nr 1 do 41.

·       10 stycznia piątek Baczyna wzdłuż drogi

·       13 stycznia poniedziałek Kielecka 8 – 38

6.     Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom i sympatykom naszej parafii życzę dobrego tygodnia wypełnionego radością, miłością i pokojem.  Szczęść Boże.